Norris z problemami zdrowotnymi podczas piątkowych treningów

Lando Norris powiedział, że z powodu bólu w klatce piersiowej bał się hamować podczas jazdy swoim McLarenem MCL35 w czasie piątkowych sesji treningowych na Red Bull Ringu.

Już poranek dla Norrisa zaczął się pechowo po tym, jak otrzymał karę cofnięcia o trzy pozycje na starcie wyścigu o GP Styrii z powodu wyprzedzania podczas żółtych flag w pierwszym treningu. Jak stwierdził, wina leży całkowicie po jego stronie.

„Był to niezbyt mądry manewr z mojej strony. Widziałem żółtą flagę, byłem na szybkim okrążeniu, a inni kierowcy byli na wyjazdowym bądź zjazdowym. Zjechali, aby mnie przepuścić, wiedząc, że jestem na pomiarowym kółku. Odpuściłem, kiedy zobaczyłem żółtą flagę i zahamowałem, ale niewystarczająco zwolniłem wobec nich. Przepisy to przepisy. Szkoda, że tak się stało, ponieważ odpuściłem, ale nie zrobiłem wszystkiego, co powinno było zostać zrobione” – powiedział Norris.

Brytyjczyk, który w Grand Prix Austrii wywalczył swoje pierwsze w karierze podium, narzekał ponadto na pewien ból w klatce piersiowej, który nie pozwolił na właściwą realizację programu. Norris przejechał tylko 56 okrążeń, podczas gdy jego zespołowy kolega Carlos Sainz Jr – 85.

„Po prostu czułem coś w klatce piersiowej. Nacisnąłem pedał hamulca, a w niektórych miejscach toru [ból] mocno narastał. Bałem się hamować gdziekolwiek, co nie jest idealne na tym torze. To mnie mocno ograniczyło. Byłem sfrustrowany. Nie czułem się pewnie w samochodzie pod kątem tempa, więc mam nadzieję, że będę gotowy na następną sesję”.

Źródło: formula1.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league