Red Bull mówi 'nie' Vettelowi

Szef Red Bulla Christian Horner powiedział, że ekipa z Milton Keynes nie zamierza ponownie zatrudnić Sebastiana Vettela na sezon 2021.

Jak na razie nie jest znana przyszłość Vettela po tym, jak Ferrari postanowiło zatrudnić na jego miejsce Carlosa Sainza Jr na przyszły sezon. Sam Niemiec w czwartek zapytany o to, czy przyjąłby ofertę Red Bulla, odpowiedział, że tak, jednak Horner wykluczył, że taka opcja w ogóle się pojawi.

„Oczywiście ten temat został poruszony. Wspólnie z Sebem spędziliśmy świetnie czas i na zawsze będzie on częścią naszej historii. Nie spodziewaliśmy się, że pojawi się na rynku kierowców w tym roku, a ponadto jesteśmy zaangażowani wobec naszych obecnych kierowców. Uważamy, że Max [Verstappen] oraz Alex [Albon] stanowią świetny duet i widzimy w nich ogromny potencjał na przyszłość. Niestety nie będziemy w stanie tego dostosować” – powiedział Horner w rozmowie ze Sky Sports F1.

Zapytany, czy to oznacza, że Vettel ostatecznie nie trafi do Red Bulla, Horner odparł: „Obawiam się, że zdecydowanie nie. Myślę, że Sebastian jest tego świadomy; cóż – jest świadomy”.

„To niezwykłe, że czterokrotny mistrz świata na tę chwilę nie ma miejsca w stawce. Wydaje mi się, że ma do wyboru kilka opcji. Zakładam, że trafi do Racing Point lub zrobi sobie rok przerwy i dokona oceny sytuacji w międzyczasie”.

Źródło: skysports.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league