Marko: Kwiat jako jeden z kandydatów na miejsce w Red Bullu

Doradca zespołu Red Bull Racing dr Helmut Marko wycofał się ze swoich wcześniejszych wypowiedzi i stwierdził, że Daniił Kwiat jest nadal brany pod uwagę jako kierowca zespołu Red Bull Racing w sezonie 2020 Formuły 1.

Marko przyznał również, że „błędem” były plany ogłoszenia składu zespołu po GP Meksyku: „Z jakiegoś powodu myślałem, że wyścig w Meksyku jest po GP USA”.

Odnośnie wcześniejszej wypowiedzi wykluczającej Kwiata z Red Bull Racing w przyszłym sezonie, wyjaśnił: „Chodziło mi o to, że znamy już wszystkie cechy i możliwości Daniiła. Nie byliśmy jednak pewni na co stać Alexa Albona. Właśnie to miałem na myśli.”

Zapytany wprost czy Albon, Kwiat i Gasly będą kandydować na miejsce zespołowego kolegi Verstappena, odpowiedział: „Tak, wszyscy są brani pod uwagę.”

Dr Helmut Marko wykluczył również ostatecznie kandydaturę Nico Hülkenberga: „Nie, rozważamy tylko naszych trzech kierowców, zawsze to mówiliśmy. Wszyscy ci kierowcy mają umowy z Red Bullem, co oznacza, że możemy swobodnie decydować o tym dokąd zmierzają”.

Źródło: onestopstrategy.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league