Mistrz świata Formuły 1 z sezonu 2016 Nico Rosberg, twierdzi, że jeśli Valtteri Bottas dobrze rozpocznie sezon 2019, to może pokonać pięciokrotnego mistrza świata.

Rosberg uważa, że ​​Bottas nie pokazał w poprzednim sezonie pełni swoich umiejętności, ale podkreśla, że ​​29-letni Fin ma niezbędny talent do „irytowania" Hamiltona, który musi wykorzystać już od pierwszego Grand Prix w Melbourne.

„Valtteri jest o wiele lepszy, niż był w stanie pokazać to w zeszłym sezonie, w tym roku ma szansę na zbudowanie silnej pozycji, a to bardzo denerwuje Lewisa”.

Rosberg zwrócił uwagę, że Bottas miał w zeszłym sezonie dużo pecha, a także serię słabych osiągów na tle Hamiltona, przez co choćby raz nie stanął na najwyższym stopniu podium. Największą szanse na wygraną miał w Rosji, gdzie poprzez polecenie zespołowe dojechał na drugim miejscu na Hamiltonem. Okazja na wygraną pojawiła się także w Baku, jednak jadący na pozycji lidera Bottas przebił oponę na trzy okrążenia przed metą, w wyniku, czego został ostatecznie sklasyfikowany na 14 miejscu.

Rosberg dodaje także, że rywale Hamiltona i Bottasa, muszą włączyć się do walki o tytuł mistrza świata w nowym sezonie: „Nadszedł czas na ponowną walkę z przodu stawki, wygrać może tylko najlepszy zespół. Mercedes był ostatnio najlepszy. Chcemy do samego końca widzieć prawdziwą walkę na torze”.

 

Źródło: www.f1today.net

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race