Ricciardo: Niczego nie żałuję

Nowy kierowca fabrycznego zespołu Renault Daniel Ricciardo stwierdził, że nie ma powodu, by żałować ostatnich pięciu sezonów Formuły 1, spędzonych w ekipie Red Bull Racing.

„Niczego nie żałuję” – powiedział Australijczyk. „Wydaje mi się, że nie miałem za bardzo innych opcji. Nie było przecież tak, że Mercedes ubiegał się o mnie dwa lata temu i odmówiłem. Cieszę się zatem i nie mam powodów żałować czegokolwiek”.

„Oczywiście ostatni rok czy sezon 2015 były frustrujące, ale jestem zadowolony z mojego podejścia – nie czuję, że pracowałem niewystarczająco ciężko i przez to postawiłem się w gorszej sytuacji. Nie oszukuję siebie i wręcz czuję, że jedne z moich najlepszych występów miały miejsce, gdy byłem bardziej zrelaksowany. Udało mi się znaleźć właściwe podejście”.

Zwycięzca siedmiu wyścigów grand prix dodał, że podczas swojego pobytu w austriackiej ekipie nauczył się być liderem zespołu: „Kiedy podpisali kontrakt z [Daniiłem] Kwiatem, który był wtedy dzieciakiem, pomyślałem, że zespół będzie polegać bardziej na moich odczuciach. Czasem lepiej powiedzieć, że nie jest się pewnym, niż dać ekipie błędne wskazówki – wydaje mi się to bardziej dojrzałym podejściem”.

Źródło: racer.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league