McLaren: Zrobimy wszystko, żeby zatrzymać Alonso

Dyrektor ds. operacyjnych McLarena Jonathan Neale stwierdził, że zespól z Woking będzie starać się zrobić wszystko, aby utrzymać w swoim składzie Fernando Alonso na przyszły sezon.

Alonso od momentu przejścia do McLarena w 2015 roku jeszcze ani razu nie znalazł się na podium, zaś jego obowiązujący kontrakt kończy się po tym sezonie. Hiszpan stwierdził wcześniej, że we wrześniu podejmie decyzję w sprawie swojej przyszłości, bazując na planach zespołu dotyczących jednostek napędowych.

Sytuacja McLarena dotycząca silników nie jest najlepsza. Ferrari i Mercedes jasno stwierdzili, że nie interesuje ich współpraca z ekipą z Woking. Pozostaje zatem albo przedłużenie współpracy z Hondą, albo też nawiązanie dialogu z Renault.

„Gdybym mógł jakoś na to wpłynąć, chciałbym mieć Fernando w tym zespole. Zrobimy wszystko, aby utrzymać go w tej ekipie, ale wiem, że będzie miał wybór – nic nie jest dane. Moim zdaniem jest świetnym facetem, jednym z najlepszych kierowców, z którymi kiedykolwiek pracowałem i chciałbym mieć go na dłużej” – powiedział Neale w rozmowie z Motorsport.com.

Alonso na Węgrzech sięgnął po najlepszy rezultat zespołu w tym sezonie, kończąc wyścig na szóstej pozycji. Bardzo ciekawie wyglądał jego pojedynek z rodakiem Carlosem Sainzem Jr, który zakończył się świetnym manewrem wyprzedzania ze strony kierowcy McLarena.

Na pytanie, czy jego zdaniem Alonso jeździ lepiej niż kiedykolwiek, Neale odparł: „Tak. Jeśli spojrzysz na to, jak trudno jest wyprzedzić na Węgrzech, a potem przypatrzysz się manewrowi wyprzedzania na Sainzu – to było coś świetnego. Próbował wyprzedzić za pierwszym razem. Wtedy się to nie udało, lecz już przy drugim podejściu był w stanie tego dokonać. Wykonanie tego w tak czysty i bezpieczny sposób jest świetną demonstracją jego umiejętności i ducha walki”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league