Kierowca Toro Rosso Carlos Sainz Jr stwierdził, że jego jedynym celem jest awans do zespołu Formuły 1 Red Bulla. Hiszpan odniósł się tym samym do wcześniejszego komentarza, w którym stwierdził, że pozostanie w Toro Rosso na czwarty sezon byłoby niefortunne.

Red Bull od tamtej pory przedłużył kontakt z Sainzem, który dał do zrozumienia, że jego ambicją jest awans do głównego zespołu koncernu, pomimo plotek łączących go z Renault.

„Moim jedynym celem jest zostanie w przyszłości kierowcą Red Bulla – tego właśnie chcę i powtarzałem to setki razy. To, że jedna wypowiedź została źle zinterpretowana, świadczy o tym, w jakich czasach żyjemy”.

Sainz zdobył punkty w ostatnim wyścigu o Grand Prix Węgier, lecz poprzedzające je Grand Prix Wielkiej Brytanii nie przebiegło po jego myśli, bowiem zderzył się z zespołowym kolegą Daniiłem Kwiatem: „W tamtej chwili z pewnością nasze relacje uległy połączeniu, ale czas potrafi leczyć rany. Po jednym-dwóch tygodniach po prostu zamyka się taki rozdział i przestaje myśleć o tym, co było… a przynajmniej taka powinna być kolej rzeczy. Obaj jesteśmy na tyle dorośli, by tak postąpić. Znamy się też nie od dzisiaj i mieliśmy takie sytuacje w niższych kategoriach, więc po prostu zostawiamy to na sobą”.

Obecnie Hiszpan ma na swoim koncie 35 punktów i zajmuje 9. miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców.

Źródło: motorsportweek.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race