Dyrektor wykonawczy Mercedesa Toto Wolff stwierdził, że nie byłby zdziwiony, gdyby ubiegłoroczny mistrz świata Formuły 1 Nico Rosberg zdecydował się na powrót do sportu w barwach Ferrari.

Rosberg po zdobyciu swojego pierwszego tytułu zaskoczył całe motorsportowe środowisko, ogłaszając swoje natychmiastowe odejście z Formuły 1. Swoją decyzję Niemiec argumentował wówczas tym, że sezon 2016, kiedy zaciekle walczył z zespołowym kolegą Lewisem Hamiltonem, był bardzo mocno obciążający psychicznie, dodatkowo chciałby skupić się bardziej na swojej rodzinie, dlatego też po sukcesie wolał ustąpić.

Nieoczekiwany przebieg zdarzeń wymusił na Mercedesie szybkie podjęcie decyzji w sprawie tego, kogo znaleźć na miejsce Rosberga. Ostateczny wybór padł na Valtteriego Bottasa, co z kolei umożliwiło powrót Felipe Massy do Williamsa po bardzo krótkiej emeryturze. Choć Rosberg przyznał, że cieszy się ze swojego położenia z dala od centrum Formuły 1, Toto Wolff nie bardzo wierzy w te słowa, twierdząc, że Niemiec w pewnym momencie będzie chciał wrócić. Co więcej – szef Mercedesa zasugerował, że Rosberg mógłby powrócić już w okolicach 2018 roku, czyli w czasie, kiedy Ferrari będzie rozważać opcje dotyczące swoich kierowców.

„[Rosberg] podjął decyzję o odejściu, ponieważ było to dla niego zbyt wiele. Był to bardzo stresujący rok, w którym walczył przeciwko prawdopodobnie najlepszemu kierowcy F1 i na tym etapie czuł się wyczerpany, a przynajmniej taki mi się wydawał. Ma on jednak 31 lat. Jeśli będzie mieć pecha, wówczas ma przed sobą jeszcze kolejnych 70 lat! Pozwolę sobie na jeden [cytat] – nie zdziwiłbym się, jeśli w ciągu roku zmieni zdanie i pojawi się w Ferrari lub gdziekolwiek indziej” – powiedział Wolff.

Chociaż Fernando Alonso zdecydował się na udział w słynnym wyścigu Indianapolis 500, Wolff nie sądzi, że na podobny ruch mógłby zdecydować się Rosberg.

„Nie, ponieważ udział w Indy 500 jest bardzo trudny dla kierowcy wyścigowego. Uwielbiałem to oglądać z powodu Fernando dopóki nie wycofał się, jednak nie sądzę, by Nico po ocenie ryzyka i szans mógłby zdecydować się na wyścig po owalu w IndyCar”.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race