Sainz rozmawia z Mercedesem?

Po tym jak w sezonie 2025 Lewis Hamilton przejdzie z Mercedesa do Ferrari, wiele spekuluje się na temat przyszłości Carlosa Sainza Jr. Nie od dziś wiadomo, że Hiszpan zerka w stronę Audi, ale wiele teraz włoskie media informują, że może on spędzić rok w Mercedesie, zastępując siedmiokrotnego mistrza świata.

O tym, że Hiszpan jest łakomym kąskiem wiadomo nie od dziś, pytanie, kto się odważy po niego sięgnąć. Jak drażnił się niedawno Alessandro Alunni Bravi – przedstawiciel zespołu Saubera – obecny kierowca Ferrari ma być na radarze ich ekipy.

„To oczywiste, że Carlos jest bardzo ważnym kierowcą i musimy patrzeć na jak najlepszy układ kierowców na sezon 2025/2026, biorąc pod uwagę fakt, że naszą przyszłością jest Audi. Sainz jest ważny, tak jak inni, a my chcemy mieć jak najlepszą ekipę” – mówił Bravi.

Skąd w ogóle plotki, że Carlos mógłby znaleźć się w ekipie Srebrnych Strzał? Wszystko za sprawą zdjęć, gdzie manager Hiszpana Carlos Onorio oraz ojciec Sainza byli widziani na rozmowie z szefem Mercedesa Toto Wolffem w Dżuddzie.

Jak informuje Corriere dello Sport, tematem spotkania miał być właśnie angaż Sainza w Mercedesie na sezon 2025: „Podczas Grand Prix Arabii Saudyjskiej cała świta Carlosa Sainza Jr. przez długi czas przebywała w garażu Mercedesa. Kontrakt Sainza w Ferrari wygasa wraz z końcem sezonu i z tego powodu jego menadżer wraz z ojcem szeroko rozmawiali z Toto Wolffem”.

Czy Hiszpan zapełni lukę po Hamiltonie? Jedno jest pewne; lista kandydatów na to stanowisko jest bardzo długa. Kogo wybierze szef Srebrnych Strzał? Przekonamy się niedługo.

Źródło: corrieredellosport.it

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze