Helmut Marko zostaje w Red Bullu na trzy lata

Jak informuje Formula.hu, wieloletni doradca Red Bulla, dr Helmut Marko, ma pozostać w Red Bull Racing na kolejne trzy lata.

Sezon 2023 w Formule 1 stał pod znakiem totalnej dominacji Red Bulla i Maxa Verstappena, którzy wspólnie sięgnęli po nowe rekordy w drodze po trzeci tytuł z rzędu dla Holendra.

Za kulisami jednak trwały rozmowy w sprawie dalszego zaangażowania 80-letniego już Marko, który jest jednym z głównych osób na czele austriackiej stajni. Był on też bliskim współpracownikiem Dietricha Mateschitza, który zmarł w październiku 2022 roku.

Według informacji Formula.hu, Marko zdecydował się przedłużyć kontrakt z Red Bull GmbH. Wcześniej pojawiały się informacje o potencjalnym konflikcie z nowym szefostwem, jednak podpisanie trzyletniego kontraktu oznacza, że Austriak, który wystartował w 9 wyścigach Formuły 1, a także wygrał 24h Le Mans w 1971 roku, cieszy się zaufaniem nowego kierownictwa stajni i utrzyma rolę dyrektora w Red Bull Racing Limited.

Tym samym skład na szczycie Red Bulla pozostanie niezmieniony. Verstappen kilkukrotnie podkreślał, jak istotną rolę odegrał Marko w obecny sukces Red Bulla w Formule 1.

„Nastrój w zespole jest fantastyczny, wszyscy dokładnie wiedzą, jaka jest rola każdego. Każdy, kto teraz jest z nami, ma ogromne znaczenie dla naszych sukcesów. Dlatego nie będzie zmian w przyszłości” – mówił Holender w październiku.

Źródło: formula.hu

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze