Ferrari potwierdziło datę prezentacji przyszłorocznego bolidu

Ferrari stał się pierwszym zespołem, który ogłosił datę ujawnienia przyszłorocznej konstrukcji na nowy sezon Formuły 1. Nastąpi to 13 lutego, dzień przed Walentynkami.

W tym roku bolid został pokazany właśnie 14 lutego, zatem ekipa z Maranello w zasadzie nie odbiegła od tego terminu. Datę prezentacji nowej maszyny potwierdził szef zespołu Frederic Vasseur podczas spotkania z mediami.

„Prezentacja odbędzie się 13 lutego, dzień przed Walentynkami. Resztę zobaczycie właśnie tego dnia” – powiedział Vasseur. „Dlaczego? Ponieważ będziemy mieli jeden dzień więcej przed testami [przedsezonowymi w Bahrajnie]. Mówiąc bardziej poważnie, terminy są dość napięte. Mamy testy nieco wcześniej [niż w 2023 roku] i to spore wyzwanie, aby wszystko połączyć”.

„Oznacza to, że nie mieliśmy innego wyjścia. Myślę też, że niektóre inne zespoły robią to 14 lutego, ale to dość trudne, aby być gotowym na Bahrajn”.

Ferrari będzie starało się wrócić na zwycięskie szlaki, ponieważ w tym roku ekipa odniosła tylko jeden triumf za sprawą Carlosa Sainza Jr, który stanął na najwyższym stopniu podium w Singapurze, natomiast w pozostałych rundach wygrywał Red Bull. Ekipa z Maranello zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji konstruktorów, przegrywając również z Mercedesem, który ani razu nie zwyciężał.

Vasseur, który przeszedł z Saubera/Alfy Romeo do Ferrari i na początku tego roku zastąpił Mattię Binotto, dodał, że ekipa będzie studzić wszelkie oczekiwania związane z wynikami.

„Nie muszę niczego obiecywać. Najlepszym sposobem jest skupienie się na tym, co robimy, aby dowieźć wyniki. Świątecznym prezentem dla nich będzie to, czy uda nam się wykonać dobrą robotę w marcu, a nie na Boże Narodzenie. W Boże Narodzenie prezent opiera się tylko na obietnicach, a ja nie chcę składać obietnic. Zobaczymy w marcu, czy będzie to prezent wielkanocny”.

Źródło: motorsport.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze