Zachowanie Strolla w Katarze pod lupą FIA

FIA rozpoczęła dochodzenie wyjaśniające w sprawie zachowania Lance’a Strolla podczas minionego weekendu Formuły 1 w Katarze, a ta sytuacja została skierowana do urzędnika ds. compliance.

Po tym, gdy w piątkowych kwalifikacjach na torze Lusail Stroll odpadł w Q1 po raz czwarty z rzędu, wyraźnie zły wyrzucił kierownicę z samochodu, a następnie ignorował polecenia swojego osobistego trenera, aby wyszedł przed garaż Astona Martina w kierunku obowiązkowego ważenia. Powtórki ukazały, że na tyłach garażu Kanadyjczyk w pewnym momencie odepchnął trenera. To nie był jednak koniec. Kilka minut później Stroll udzielał bardzo zdawkowych odpowiedzi na pytania dziennikarza F1TV.

Zachowanie Strolla spotkało się z ostrą krytyką w mediach społecznościowych, choć następnego dnia kierowca próbował zminimalizować swoje emocje w garażu, twierdząc, że wszystko jest «w porządku» z jego trenerem.

FIA jednak doszła do innego zdania i zainteresowała się postawą Kanadyjczyka, kierując sprawę do urzędnika ds. compliance. Nie podano jednak szczegółów dotyczących ewentualnych naruszeń Międzynarodowego Kodeksu Sportowego przez kierowcę Astona Martina i powodów takiej decyzji.

„Urzędnik ds. compliance FIA prowadzi rozmowy z Lance'em Strollem w związku z kilkoma incydentami, które mogły naruszać przepisy, zasady i procedury FIA podczas Grand Prix Kataru” – czytamy w krótkim komunikacie FIA wydanym we wtorek wieczorem.

Niewykluczone, że Stroll jest badany pod kątem możliwego złamania Artykułu 12.2.1.c Międzynarodowego Kodeksu Sportowego FIA, które głosi, że naruszeniem jest „każde działanie oszukańcze lub każdy czyn bezprawny, działający na szkodę interesu Zawodów lub interesów sportu samochodowego”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze