Jessica Hawkins pierwszą kobietą od 5 lat za kierownicą hybrydowego bolidu F1

Ambasadorka Astona Martina, Jessica Hawkins, odbyła swój pierwszy test w bolidzie Formuły 1, który został zorganizowany w ubiegłym tygodniu na węgierskim torze Hungaroring.

Hawkins stała się tym samym pierwszą kobietą, która przetestowała jeden z nowszych samochodów F1 od czasu, gdy Tatiana Calderon miała krótki przejazd w bolidzie Saubera C37 podczas dni zdjęciowych w Meksyku w 2018 roku. Kolumbijka znalazła się również za kierownicą także modelu C32 z 2013 roku nieco później, a także w 2019 roku.

Była zawodniczka W Series, Jessica Hawkins, wcześniej już miała okazję wykonać demonstracyjne przejazdy za w starszych bolidach. W Astonie Martinie spędziła wiele godzin w symulatorze, jednak teraz otrzymała szansę na znalezienie się za kierownicą jednego z najnowszych bolidów F1 ekipy z Silverstone.

Do testu Hawkins wykorzystano samochód z sezonu 2021. Sam test był opóźniony przez opady deszczu, jednak Hawkins ostatecznie wykonała trzy przejazdy po przesychającym i suchym torze.

„Chciałabym podziękować całemu zespołowi AMF1 za zaufanie, wiarę we mnie i za danie mi tej szansy” – powiedziała Hawkins. „Dotarcie tu pochłonęło mnóstwo wysiłku, krwi i łez. Kiedy po raz pierwszy usłyszałam, że może być to możliwe, ledwo mogłam w to uwierzyć. Przez miesiące musiałam to trzymać w tajemnicy – co było dosyć trudne!”.

„To było absolutnie warte tego wysiłku, dało mi to naprawdę cenną wiedzę. Nic nie zastąpi przyspieszenia i hamowania bolidem Formuły 1, a patrząc na dane, jestem naprawdę dumna ze swojego występu. Mogę teraz powiedzieć, że spełnił się mój sen, by jeździć AMR21, marzenie, które było gotowe do spełnienia od dawna. Będę dalej dążyć do czegoś jeszcze większego i w procesie tym chcę inspirować inne kobiety, dając im znać, że powinny podążać za swoimi marzeniami, bez względu na to, jakie są”.

Szef Aston Martin, Mike Krack, dodał: „Jesteśmy naprawdę pod wrażeniem przygotowań Jessiki do tego testu. Ciężko pracowała z naszym zespołem symulatorowym, co uczyniło decyzję o umożliwieniu jej jazdy w AMR21 bardzo prostą”.

„Jessica szybko dostosowała się do bolidu i znalazła właściwy rytm. To był ogromny moment w jej współpracy z zespołem AMF1 i cieszę się, że mogliśmy dać jej ten krok w jej rozwoju, pozwalając jej przetestować nowoczesny bolid Formuły 1”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Astona Martina

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze