Ricciardo po udanej operacji złamanego nadgarstka

Daniel Ricciardo przeszedł udaną operację swojego lewego nadgarstka, która doznała złamania kości śródręcza podczas drugiej sesji treningowej przed Grand Prix Holandii.

Ricciardo rozbił się o barierę w trzecim zakręcie, unikając Oscara Piastriego z McLarena, który również wypadł z toru w tej samej sekcji chwilę wcześniej.

Kierowca AlphaTauri został przewieziony do lokalnego szpitala na badania rentgenowskie, które potwierdziły złamanie kości śródręcza lewej dłoni. W sobotę ogłoszono jego podróż do Barcelony, aby przeprowadzić operację pod kierownictwem Xaviera Mira, który jest znanym w padoku MotoGP lekarzem specjalizującym się w urazach rąk. Na początku tegorocznego sezonu Mir operował również Lance'a Strolla po jego wypadku rowerowym, który wykluczył go z testów przedsezonowych. Kanadyjczyk mimo kontuzji obu nadgarstków był w stanie stanąć na starcie sezonu tydzień później w Bahrajnie.

Christian Horner poinformował o wyniku operacji Ricciardo oraz ogólnym stanie: „Dziś wcześniej przeszedł operację. Zostało mu założonych kilka śrub i płytek do [kości śródręcza]. Zabieg przebiegł jednak pomyślnie. Kość była złamana w kilku miejscach, ale była to dość prosta procedura”.

Sam Ricciardo również dał znać na swoim Instagramie, a w opublikowanym poście podziękował wszystkim i nawet zażartował z tej sytuacji: „Dziś rano przeszedłem operację, mam w sobie pierwszy metalowy element, więc to dość fajne. Duże podziękowania dla wszystkich, którzy się odezwali i podtrzymali mojego ducha. To nie jest żadna przeszkoda, a część powrotu”.

Uraz Ricciardo oznacza, że był zmuszony opuścić Grand Prix Holandii, a jego miejsce zajął rezerwowy kierowca Red Bulla, Liam Lawson. W swoim debiucie po starcie z 19. pola w deszczowo-suchym wyścigu zajął solidne 13. miejsce. Nowozelandczyk wystąpi również za tydzień podczas Grand Prix Włoch, ponownie w zastępstwie za Ricciardo.

Na razie nie wiadomo, kiedy można spodziewać się powrotu Ricciardo na tory Formuły 1.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze