McLaren pozyskuje ważną osobę z Red Bull Racing

Zespół McLaren poinformował, że zatrudnił Roba Marshalla, który od kilkunastu lat pracował w Red Bull Racing między innymi jako główny projektant i szef inżynierii. W zespole z Woking obejmie on rolę dyrektora technicznego ds. inżynierii i projektu.

Marshall był istotną postacią w Red Bullu od 2006 roku, kiedy przeszedł do Milton Keynes z Renault i został głównym projektantem, zanim stał się głównym inżynierem w 2016 roku. Obejmie on w McLarenie stanowisko dyrektora technicznego ds. inżynierii i projektowania, gdy zacznie swoją pracę w Woking na początku 2024 roku.

Pozyskanie Marshalla ma miejsce dwa miesiące po tym, jak McLaren zwolnił swojego dotychczasowego dyrektora technicznego, Jamesa Keya, a także rozpoczął restrukturyzację swojego pionu technicznego. Oprócz niego 1 stycznia swoją pracę w McLarenie zaczną Peter Prodromou oraz David Sanchez.

McLaren poinformował również, że zatrudnił Neila Houldeya na nowo utworzone stanowisko zastępcy dyrektora technicznego ds. inżynierii i projektowania.

„Jestem niezmiernie zadowolony, że Rob dołączy do McLarena” – powiedział Andrea Stella, szef zespołu McLaren w Formule 1. „Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w sportach motorowych, Rob przychodzi do nas z bogatą wiedzą i doświadczeniem, popartym jego stażem i osiągnięciami w Red Bull Racing”.

„Zatrudnienie Roba jest jednym z podstawowych elementów i naturalnym krokiem, aby pomóc zespołowi w powrocie na zwycięską drogę. Jesteśmy ekipą z ambicjami walki o mistrzostwo, ale w ciągu ostatnich kilku sezonów nie wykazywaliśmy stałego trendu wzrostowego z punktu widzenia konkurencyjności na torze”.

„W ciągu ostatnich kilku miesięcy pracowaliśmy nad odwróceniem tego trendu. Przyjęte przez nas podejście jest kompleksowe i opiera się na wzmocnieniu zespołu pod kątem ludzi i wiedzy specjalistycznej, obok trwających już projektów modernizacji technologii i infrastruktury, które wkrótce przyniosą efekty”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej McLaren Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze