Kolejny producent w F1 już w przyszłym tygodniu?

Prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej FIA Mohammed Ben Sulayem zasugerował, że już w przyszłym tygodniu może nastąpić potwierdzenie przystąpienia do nowej formuły silnikowej Formuły 1 ze strony kolejnego producenta.

Poza obecnymi już w F1 Mercedesem-AMG, Renault, Red Bullem i Ferrari, umowę z FIA podpisały Honda oraz Audi. Ben Sulayem zapowiedział w rozmowie z niemieckimi mediami, że już za kilka dni na tej liście może pojawić się kolejny dostawca.

„W najbliższym czasie, może nawet w przyszłym tygodniu, kolejny producent może zapisać się do formuły silnikowej na sezon 2026” – powiedział.

Najbardziej prawdopodobne jest w tym momencie formalne przystąpienie do F1 przez General Motors, po tym jak amerykański koncern nawiązał współpracę z Andretti Global w celu utworzenia nowego zespołu w Formule 1.

Nieznane są natomiast intencje Porsche. Niemiecka marka próbowała wejść do F1 jako partner zespołu Red Bulla, lecz latem oficjalnie poinformowano, że współpraca nie dojdzie do skutku. Zarówno GM jak i Porsche nie mają obecnie fabryki umożliwiającej zaprojektowanie i budowę silnika Formuły 1, lecz to nie uniemożliwia rejestracji swojego zainteresowania u FIA.

Źródło: auto-motor-und-sport.de

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze