Haas pokaże malowanie bolidu jeszcze w styczniu

Zespół Haas jako ostatni potwierdził datę prezentacji malowania swojego tegorocznego samochodu, a dokona tego już 31 stycznia.

Po tym, gdy Alfa Romeo poinformowała w ubiegłym tygodniu co do swoich szczegółów prezentacji, Haas był jedynym zespołem, który nie przekazał jeszcze swoich planów. Zmieniło się to w środę, gdy amerykańska stajnia na swoich profilach społecznościowych potwierdziła, że malowanie tegorocznego bolidu zostanie pokazane we wtorek 31 stycznia o godzinie 15:00. W ten sposób Haas zostanie pierwszą stajnią, która tego dokona. Ekipa wyprzedziła Red Bulla, który planuje dokonać swojej prezentacji 3 lutego w Nowym Jorku.

Od tego sezonu Haas będzie miał sponsora tytularnego, firmę MoneyGram. Kevin Magnussen pozostanie w zespole, zaś Micka Schumachera zastąpi powracający do Formuły 1 Nico Hülkenberg. Od tego czasu Schumacher trafił pod skrzydła Mercedesa, stając się ich kierowcą rezerwowym.

Dodatkowo we wtorek Haas potwierdził, że Pietro Fittipaldi zachowa swoją rolę kierowcy testowego i rezerwowego, którą pełnił od 2019 roku. W sezonie 2020 zadebiutował w wyścigu F1, występując w dwóch ostatnich rundach, w których zastąpił kontuzjowanego Romaina Grosjeana.

Jako że podczas prezentacji Haasa zostanie pokazane jedynie malowanie, bolid oznaczony symbolem VF-23 po raz pierwszy ujrzy światło dzienne podczas przedsezonowych testów w Bahrajnie, które odbędą się w dniach 23-25 lutego.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze