Porsche nie wejdzie do Formuły 1 z Red Bullem

Niemiecka marka Porsche oficjalnie poinformowała o zakończeniu rozmów w sprawie nawiązania współpracy z zespołem Red Bull Racing w celu wejścia do Formuły 1 w sezonie 2026.

„Obie firmy doszły do porozumienia, że rozmowy nie będą kontynuowane” – czytamy w komunikacie Porsche. „Od początku założeniem było partnerstwo na równych warunkach, co obejmowało nie tylko współpracę w zakresie silników, ale również zespół wyścigowy. To nie mogło zostać osiągnięte. Wraz z finalizacją przepisów, seria wyścigowa mimo wszystko pozostaje atrakcyjnym środowiskiem dla Porsche, które nadal będzie się jej przyglądać”.

Porsche potwierdziło tym samym wcześniejsze doniesienia o tym, że miało kupić połowę udziałów w Red Bull Technologies i zespole Formuły 1 – jak mówi się w padoku, Red Bull był rozwścieczony tym wyciekiem, który miał być skonstruowany tylko w celu podwyższenia wartości Porsche przed planowanym debiutem giełdowym. Ekipa z Milton Keynes postanowiła więc zachować niezależność – tym bardziej, że postawiła własną fabrykę silników, w której niedawno uruchomiono pierwszą jednostkę napędową.

W sezonie 2026 do Formuły 1 miały wejść dwie marki koncernu Volkswagena – swój program ogłosiło już Audi, potwierdzając na razie jedynie produkcję silników, bez współpracy z konkretnym zespołem.

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze