Lawson wystąpi w pierwszym treningu GP Belgii

Zespół AlphaTauri potwierdził, że Liam Lawson weźmie udział w pierwszej sesji treningowej Grand Prix Belgii, podczas której zastąpi Pierre’a Gasly’ego.

W tym roku każdy zespół musi wystawić młodego kierowcę, który wystartował w dwóch lub mniej wyścigach, podczas co najmniej dwóch piątkowych treningów.

Lawson, który pełni obecnie rolę kierowcy rezerwowego zarówno w Red Bull Racing, jak i AlphaTauri, będzie miał możliwość jazdy bolidem AT03 należącym do Gasly’ego podczas pierwszego piątkowego treningu na torze Spa-Francorchamps. Będzie to pierwsza z dwóch obowiązkowych sesji treningowych, które wykorzysta AlphaTauri.

„Szczerze mówiąc nie mogłem wymyślić lepszego miejsca, aby to zrobić, to będzie bardzo ekscytujące uczucie” – powiedział Lawson. „To historyczny tor oraz miejsce, po którym zawsze lubiłem jeździć, więc w bolidzie Formuły 1 będzie to niesamowite. W ciągu roku przeprowadziłem wiele symulacji, w tym prowadzących do tego występu, więc myślę, że przygotowania były naprawdę, naprawdę dobre. W zeszłym roku po raz pierwszy wystartowałem w grudniu i od tego czasu, szczerze mówiąc, nie mogłem się doczekać powrotu do samochodu. Jestem zatem naprawdę, naprawdę podekscytowany”.

Oznacza to, że w dalszej części sezonu prawdopodobnie Yuki Tsunoda odda swój bolid na inny piątkowy trening, a także jest duża szansa, że kolejną szansę ponownie otrzyma Lawson. Nowozelandczyk poprzednio testował dla AlphaTauri w grudniu ubiegłego roku podczas testów młodych kierowców w Abu Zabi.

Na co dzień Lawson startuje w Formule 2, w której zajmuje ósme miejsce klasyfikacji kierowców tegorocznego sezonu. Wygrał on jak dotąd dwa wyścigi sprinterskie – w Arabii Saudyjskiej oraz Francji.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze