Fittipaldi zastąpi Grosjeana podczas Grand Prix Sakhiru

Brazylijczyk Pietro Fittipaldi zastąpi Romaina Grosjeana, podczas Grand Prix Sakhiru. Dla Brazylijczyka będzie to debiut w Formule 1.

Amerykański zespół zdecydował, że najlepszym rozwiązaniem dla Grosjeana będzie odpuszczenie przynajmniej jednego wyścigu Grand Prix ze względu na wypadek, w którym brał udział na torze Sakhir ubiegłej niedzieli. Tym samym Haas F1 Team oświadczył, że Pietro Fittipaldi, który w tym sezonie jest kierowcą testowym i rezerwowym w zespole, zastąpi Francuza.

„Po tym, jak zdecydowano, że najlepszą rzeczą dla Romaina [Grosjeana] jest pominięcie przynajmniej jednego wyścigu, decyzja o umieszczeniu Pietro [Fittipaldiego] w samochodzie była całkiem prosta” - stwierdził szef zespołu Guenther Steiner. „Pietro będzie jeździł VF-20 i wie, że przez ostatnie dwa sezony był w zespole, jako kierowca testowy i rezerwowy. To właściwa decyzja i oczywiście dla niego dobra okazja. Był cierpliwy i zawsze był przygotowany na to, a teraz okazja nadeszła. Dlatego chcemy go w samochodzie i jestem pewien, że wykona dobrą robotę. Bycie wezwanym w ostatniej chwili jest bardzo wymagające, ale jak powiedziałem, myślę, że jest to właściwe dla zespołu Haas F1”.

Z faktu możliwości debiutu w F1 zadowolony jest sam Fittipaldi, ale podkreśla, że wolałby, aby doszło do tego w innych okolicznościach:, „Co najważniejsze, jestem szczęśliwy, że Romain [Grosjean] jest bezpieczny i zdrowy” – Powiedział Brazylijczyk. „Wszyscy jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po tak wielkim incydencie jego obrażenia są stosunkowo niewielkie. Oczywiście nie jest to idealny zestaw okoliczności, aby mieć pierwszą szansę startu w Formule 1, ale jestem niezmiernie wdzięczny Gene Haasowi i Guentherowi Steinerowi za wiarę w to, że pozwolili mi zasiąść za kierownicą w ten weekend”.

„W tym sezonie bardzo często byłem z zespołem, zarówno na torze, jak i na sesjach w symulatorze, więc znam procedury operacyjne zespołu podczas weekendu Grand Prix. Początek mojej pierwszej kariery w Formule 1 będzie ekscytujący, dam z siebie wszystko i nie mogę się doczekać, aby rozpocząć pierwszy trening w piątek w Bahrajnie ”.

Źródło: Informacja prasowa Haas F1 Team

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze