Racing Point będzie startować pod nazwą Aston Martin

Zespół Formuły 1 Racing Point będzie znany pod marką Aston Martin od 2021 roku. Jest to związane z wykupieniem przez właściciela ekipy Lawrence’a Strolla 20 procent udziałów w spółce Aston Martin Lagonda.

Brytyjski producent luksusowych samochodów sportowych ogłosił plany pozyskania 500 milionów funtów finansowania poprzez sprzedaż nowego pakietu akcji. Większość z nich trafi w ręce dotychczasowych inwestorów, lecz dołączyło do nich konsorcjum prowadzone przez Strolla, które zainwestuje w markę 182 miliony funtów, zyskując w ten sposób 20% udziałów.

„Poprzedni rok był bardzo rozczarowujący i stanowił trudny okres dla naszej firmy” – powiedział prezydent AML Andy Palmer. „Pomimo naszych wysiłków, trudna sytuacja na giełdzie przełożyła się na słaby wynik finansowy i postawiła firmę w trudnym położeniu, wywierając presję na upłynnienie akcji i uniemożliwiając realizację pierwotnych planów. Pozyskanie finansowania było konieczne i zapewni wsparcie dla naszej długoterminowej przyszłości”.

Wśród ogłoszonych planów znalazło się ograniczenie kosztów operacyjnych oraz zmniejszenie produkcji, w celu zwiększenia popytu oraz zapobieganiu spadku wartości samochodów Aston Martin.

Lawrence Stroll zostanie dyrektorem wykonawczym AML, zastępując na tym stanowisku Penny Hughes. Jego zespół Racing Point będzie startować pod nazwą Aston Martin od sezonu 2021, gdy możliwa będzie zmiana nazwy na liście zgłoszeń. Nie wiadomo jeszcze, czy zostaną poczynione dalsze zmiany w programach wyścigowych marki.

Źródło: bbc.com, dailybusinessgroup.co.uk

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze