FIA i Formuła 1 będą działać na rzecz klimatu w ramach ONZ

Międzynarodowa Federacja Samochodowa oraz Formuła 1, ogłosiły podpisanie porozumienia w ramach działań ONZ na rzecz klimatu i ochrony środowiska.

Podpisanie porozumienia sygnalizuje wyraźną chęć obu stron do wdrożenia zasad zapisanych na kartach Działań sportu na rzecz klimatu" ONZ. Zaangażowanie FIA i F1 ma zapewnić współpracę z globalnymi podmiotami w celu opracowania, wdrożenia i udoskonalenia programu działań w dla klimatu poprzez sport. „Jako międzynarodowa federacja złożona z 244 członków w 140 krajach oraz lider w dziedzinie sportów motorowych, a także rozwoju mobilności, jesteśmy w pełni zaangażowani w globalną ochronę środowiska” – powiedział prezydent FIA Jean Todt. „Podpisanie niniejszych ram Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. działań na rzecz klimatu wzmacnia dynamikę, która rośnie w FIA od wielu lat”.

„Od wprowadzenia hybrydowej jednostki napędowej w F1 do utworzenia Komisji ds. Środowiska i Zrównoważonego Rozwoju, cała społeczność FIA inwestuje czas, energię i zasoby finansowe z korzyścią dla innowacji środowiskowych. Naszym celem jest wzbudzenie większej świadomości i najlepszych praktyk w zakresie zrównoważonych standardów sportów motorowych”.

Dyrektor generalny Formuły 1 Chase Carey, powiedział natomiast, że pionierskim projektem F1 dla środowiska jest osiągnięcie zerowej emisji dwutlenku węgla do 2030 roku, który został przedstawiony w listopadzie poprzedniego roku. „W ubiegłym roku Formuła 1 rozpoczęła swoją pierwszą w historii strategię zrównoważonego rozwoju, jaką musimy odegrać w walce ze zmianami klimatu” – powiedział Carey. „Działania, które podejmiemy w nadchodzących latach zmniejszą nasz ślad węglowy i zapewnią zerową emisję dwutlenku węgla netto do 2030 roku. Cieszymy się, że możemy dołączyć do wysiłków ONZ w tej dziedzinie i będziemy ściśle współpracować z FIA, zespołami i innymi partnerami, aby realizować nasze plany i wprowadzać znaczące zmiany.

Źródło: fia.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league