Kubica po przymiarce fotela w Alfie Romeo

Robert Kubica udał się do Hinwil, gdzie odbył przymiarkę fotela tegorocznego samochodu Alfy Romeo. Jak powiedział, dobrze jest powrócić do Hinwil, gdzie zaczął swoją przygodę z Formułą 1 w 2006 roku.

Kubica po ubiegłorocznych występach w Williamsie przeszedł na ten sezon wraz z PKN Orlen do Alfy Romeo, gdzie będzie pełnił rolę kierowcy testowego, zaś zespół z Hinwil zmieni swoją oficjalną nazwę na Alfa Romeo Racing Orlen. W krótkim filmiku zamieszczonym przez Alfę Romeo na portalach społecznościowych Polak potwierdził, że przeszedł już przymiarkę fotela w tegorocznym samochodzie i nie może doczekać się współpracy z nowym-starym zespołem.

„Cześć wszystkim, z tej strony Robert. Przybycie tutaj do Hinwil jest w pewnym sensie powrotem do domu, w którym zaczynałem swoją karierę w Formule 1 w 2006 roku. Fajnie jest powrócić do tego środowiska. Widziałem wiele osób, z którymi pracowałem w przeszłości. Odbyłem właśnie przymiarkę fotela w nowym samochodzie. Nie mogę doczekać się nie tylko jazdy samochodem, ale również pracy w zespole, więc trzymajcie kciuki za Alfa Romeo Racing Orlen” – powiedział Kubica.

Choć nie jest to oficjalnie potwierdzone, uważa się, że Kubica będzie miał szansę na przetestowanie tegorocznej Alfy Romeo podczas zimowych testów w Barcelonie, a także niewykluczone są udziały w niektórych piątkowych sesjach treningowych. Oprócz tego do jego obowiązków będzie także praca w symulatorze i przygotowywania z zespołem na torach w kalendarzu F1.

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy Polak będzie w międzyczasie startował w innej serii wyścigowej. W końcówce ubiegłego roku mówiło się o jego udziale w serii DTM wraz z BMW, ale do tej pory nie potwierdzono tych informacji.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league