Jamie Chadwick pozostanie kierowcą rozwojowym Williamsa

Zespół Williams poinformował, że Jamie Chadwick zachowa swoją rolę kierowcy rezerwowego w stajni podczas nadchodzącego sezonu Formuły 1.

21-latka, która została pierwszym mistrzem W Series, pozostanie w Williamsie na drugi sezon. Do ekipy z Grove dołączyła w maju ubiegłego roku. Chadwick w tym sezonie otrzyma więcej obowiązków w symulatorze i będzie bardziej zaangażowana w inne działania zespołu zarówno na torze, a także w fabryce. W planach jest jej udział w kilku tegorocznych weekendach wyścigowych.

„Praca z zespołem jako kierowca rozwojowy była fantastyczną okazją. Czas spędzony w symulatorze był nieoceniony i cieszyłam się każdą chwilą, wgłębiając się w zespół. Nie mogę doczekać się dalszej pracy z Williamsem w tym roku” – powiedziała Chadwick.

Zastępca szefa Williamsa, Claire Williams, dodała: „Z przyjemnością potwierdzam, że Jamie Chadwick będzie kontynuowała swoją pracę w Williams Racing Driver Academy w tym roku. Bardzo podobało mi się, jak Jamie się rozwijała i przodowała, zarówno w zespole, jak również podczas swojej rywalizacji w W Series. Jamie wykonała doskonałą pracę, promując kobiety w sporcie motorowym i jesteśmy bardzo dumni z działań, których dokonała”.

Oprócz swojej pracy w Williamsie, Chadwick będzie broniła mistrzowskiego tytułu w drugim sezonie W Series. W ubiegłym roku wygrała ona dwa wyścigi i pokonała Beitske Visser o 10 punktów.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Williams

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league