Pirelli opublikowało dobór ogumienia przez poszczególne zespoły na zbliżające się Grand Prix Niemiec. Tym razem Ferrari postawiło na nieco bardziej agresywną strategię niż Mercedes i Red Bull.

Na rundę na torze Hockenheimring włoski producent przywiezie trzy środkowe mieszanki z pięciostopniowej twardości – C2, C3 i C4. Taka alokacja pojawiała się już w Australii, Chinach, Azerbejdżanie, Francji i Austrii.

Jeśli chodzi o czołowe zespoły, Mercedes przydzielił swoim kierowcom osiem zestawów miękkich opon. Dodatkowo Lewis Hamilton będzie miał do dyspozycji cztery komplety pośredniego ogumienia – o jeden więcej niż jego zespołowy kolega Valtteri Bottas. Podobny rozdział wystąpił również w przypadku zawodników Ferrari, jednak duet ekipy z Maranello otrzyma o jeden zestaw miękkiej mieszanki niż Srebrne Strzały. Z kolei Red Bull obrał podobną strategię co Mercedes, nie decydując się jednak na inny podział dla obu swoich kierowców.

W całej stawce na najbardziej agresywną strategię zdecydowały się zespoły Renault i Toro Rosso – zawodnicy tych ekip będą dysponować dziesięcioma kompletami miękkiego ogumienia. Dodatkowo Nico Hülkenberg oraz Daniił Kwiat będą mieć do dyspozycji tylko jeden obowiązkowy zestaw pośredniej mieszanki. W przypadku kierowców Williamsa, zarówno Robert Kubica, jak i George Russell będą mogli skorzystać z dziewięciu kompletów miękkich opon. Dodatkowo Polak otrzyma trzy zestawy pośredniego ogumienia – o jeden więcej niż zespołowy kolega.

Wyścig Formuły 1 o Grand Prix Niemiec odbędzie się 28 lipca.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Pirelli

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race