Afla Romeo zmienia Dyrektora technicznego

Dotychczasowy Dyrektor techniczny zespołu Alfa Romeo Simone Resta, odchodzi z zespołu. Jego stanowisko zajmie Jan Monchaux.

Od dłuższego czasu sugerowano, że Resta może ustąpić ze stanowiska i zasilić szeregi Scuderii Ferrari, gdzie miałby pomóc w odbudowie formy ekipy z Maranello. Na obecną chwilę ten scenariusz staje się bardzo prawdopodobny.

Obowiązki Dyrektora technicznego w zespole Alfa Romeo przejmie Jan Monchaux, dotychczasowy szef działu aerodynamiki ekipy z Hinwil: „Nie mogę się doczekać mojej nowej pozycji w zespole” – powiedział Monachaux, który prace na nowym stanowisku rozpocznie już 1 sierpnia.

„Właściciele zespołu, zarząd i cały zespół wysyłają jasny sygnał dotyczący naszej działalności. Jestem przekonany, że nasza przyszłość układa się w jasnych barwach”.

Do zmian na szczeblu dyrektorskim odniósł się szef zespołu Alfa Romeo Frederic Vasseur: „Chcę podziękować Simone za jego wkład w rozwój naszego zespołu i życzę mu wszystkiego najlepszego w nowym zespole. Co do Jana, cieszę się, że go mamy. Do tej pory świetnie wykonywał swoje obowiązki i jestem przekonany, że teraz poprowadzi nasz dział techniczny w górę”.

Źródło: informacja prasowa Alfa Romeo Racing

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league