Choć do startu sezonu 2019 Formuły 1 pozostał zaledwie tydzień, regulamin sportowy wciąż może ulec zmianie. W planach jest bowiem wprowadzenie dodatkowego punktu za najszybsze okrążenie w wyścigu.

Władze serii od dłuższego czasu rozważały wprowadzenie bonusowych punktów – pomysł premiowania pole position został jednak porzucony, z obawy o to, że tytuł mistrzowski mógłby zostać zdobyty w sobotę. Zamiast tego, przedstawiona została propozycja nagradzania za najszybsze okrążenie w wyścigu.

Podobne rozwiązanie jest już stosowane w Mistrzostwach Formuły E. Podobnie jak tam, dodatkowy punkt przysługiwałby jedynie, gdy kierowca ukończy wyścig w pierwszej dziesiątce – ma to zapobiec sytuacji, w której zawodnicy z końca stawki będą zjeżdżać do boksów w samej końcówce po nowe opony.

Propozycja zmiany do regulaminu została już zaakceptowana przez Światową Radę Sportów Motorowych FIA, lecz musi jeszcze zyskać aprobatę komisji F1 – zwykle procedura jest odwrotna, lecz ze względu na pośpiech, głosowanie komisji nie zostało zawczasu ukończone. Sugeruje się, że termin oddawania elektronicznych głosów został ustalony na poniedziałek.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race