Po kończącym sezon Formuły 1 Grand Prix Abu Zabi Lewis Hamilton poprowadzi Yamahę M1 Valentino Rossiego, a Motocyklowy Mistrz świata zasiądzie za kierownicą Mercedesa W10.

Hamilton już od dłuższego czasu mówi o swoim zamiłowaniu do motocykli – niedawno na torze Jerez testował Yamahę R1 w konfiguracji Superbike wspólnie z braćmi Lowes, a także udał się do ameryki, gdzie rozwijał swoje umiejętności wspólnie z Calem Crutchlowem. Jak sam przyznał, jest już za stary na MotoGP oraz nie tak odporny na złamania i obicia jak np. Marc Márquez.

Kierowca Mercedesa ma pojawić się podczas kwalifikacji przed Grand Prix Kataru w garażu Rossiego, dla którego będzie to już kolejna przygoda z samochodem Formuły 1. W sezonie 2006 Włoch miał okazję przejechać się samochodem Ferrari po torze pod Barceloną oraz w Mugello.

Zawodnicy poznali się w 2013, a Valentino Rossi już kilkukrotnie zapraszał Hamiltona na swoje ranczo w Tavulli, jednak spotkanie – ze względu na napięty grafik obu zawodników – nie doszło do skutku. Teraz zadanie jest nieco ułatwione ze względu na wspólnego sponsora. Nieoficjalnie panowie zamienią się swoimi maszynami 1 grudnia.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race