Jak poinformowano, jeśli kierowcy podczas kwalifikacji do jutrzejszego wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych wyjadą szeroko w zakręcie 19, wówczas ich czas okrążenia może zostać unieważniony.

„Jeśli kierowca wyjedzie poza krawężnik na wyjeździe z zakrętu 19 podczas kwalifikacji, w efekcie czego żadna część samochodu nie będzie miała styczności z czerwono-białą sekcją krawężnika, wówczas czas okrążenia danego kierowcy zostanie anulowany przez sędziów” – czytamy w wydanym oświadczeniu.

Na tę część toru zawodnicy będą musieli uważać również w czasie jutrzejszego wyścigu – w tym przypadku kilkukrotny wyjazd poza wskazany wcześniej krawężnik będzie skutkować ostrzeżeniem, a później karą ze strony dyrekcji wyścigu.

„Czarno-biała flaga zostanie pokazana każdemu kierowcy, który trzykrotnie pojedzie poza czerwono-białą sekcję krawężnika. Każde dalsze wykroczenie będzie później zgłaszane do sędziów. Za każdym razem, gdy samochód wyjedzie poza wskazany krawężnik, stosowna informacja zostanie opublikowana za pośrednictwem oficjalnego systemu komunikacyjnego”.

Przed weekendem wyścigowym na torze COTA FIA zainstalowała dwa żółte krawężniki w zakrętach 16 i 17, które są częścią długiego prawego łuku. To wówczas tam w ubiegłym roku Max Verstappen wykonał kontrowersyjny manewr wyprzedzania na Kimim Räikkönenie na ostatnim okrążeniu wyścigu, za co otrzymał karę i stracił podium.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race