Max Verstappen otrzyma karę cofnięcia o 5 pól startowych na starcie dzisiejszego wyścigu o Grand Prix Stanów Zjednoczonych z powodu nieregulaminowej wymiany skrzyni biegów.

Holender zaliczył wczoraj pechowe kwalifikacje – w pierwszej części czasówki w Austin uszkodził zawieszenie przy prawym tylnym kole w wyniku najechania na krawężnik na wyjeździe z zakrętu 15. Chociaż awansował on do Q2, nie wziął on udziału w tej sesji. Dzięki wcześniejszych karach dla kierowców Toro Rosso, którzy na COTA jeżdżą ze zaktualizowanymi jednostkami napędowymi Hondy, miał on startować z 13. pola.

Wczoraj kierowca Red Bulla zaznaczał jednak, że oprócz elementów zawieszenia uszkodzeniu uległa również półoś i to właśnie ona uniemożliwiła powrót na tor na dalszą część kwalifikacji.

„To trochę dziwne, ponieważ w kwalifikacjach każdy najeżdżał na te krawężniki, ponieważ dzięki temu jest nieco więcej miejsca w zakręcie, a dodatkowo one były tam już od dwóch lat, więc sytuacja jest zastanawiająca” – mówił Verstappen.

W wyniku kary Holender wystartuje z 18. pola, tuż przed wspomnianym duetem kierowców Toro Rosso – Pierre Gaslym oraz Brendonem Hartleyem.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race