Gounon wystartuje w 6h Imoli

Fabryczny zespół Alpine Endurance Team zmuszony był zmienić swój skład kierowców na drugą rundę sezonu 2024 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC – 6 godzin Imoli.

Na początku miesiąca, podczas testów prowadzonych na torze MotorLand Aragón, poważny wypadek miał Ferdinand Habsburg. Jego Alpine A424 nagle zjechało z toru, przez co austriacki zawodnik złamał dwa kręgi lędźwiowe.

Habsburg nie będzie towarzyszyć swoim zespołowym kolegom Paul-Loupowi Chatinowi oraz Charlesowi Milesiemu, z którymi zajął siódme miejsce podczas inaugurującego sezon wyścigu 1812 km Kataru. Do załogi #35 dołączy zamiast tego desygnowany przez Alpine kierowca rezerwowy Jules Gounon.

Dla 29-latka będzie to debiut za kierownicą prototypu w wyścigach WEC. Francuz w przeszłości dwukrotnie brał udział w 24 godzinach Le Mans w Ferrari 488 GTE.

„Ferdinand będzie z nami myślami” – powiedział szef zespołu Philippe Sinault. „To spory cios, ale takie jest życie zespołu i mamy wszystko ustawione, żeby zapewnić, że będzie z nami poprzez nowoczesne metody komunikacji”.

„Postanowiliśmy, że na Imoli zastąpi go Jules. Nigdy nie jest łatwo zadebiutować w takich okolicznościach, ale Jules został wybrany właśnie do tej roli, nawet jeśli nigdy nie przypuszczaliśmy, że może się to wydarzyć tak szybko. Jest z grubsza gotowy, choć wciąż musi się wiele nauczyć, nawet jeśli już pokazał swój kunszt w wielu aspektach, patrząc na jego wyniki w wyścigach GT”.

„Zadbaliśmy o jego przygotowanie podczas ostatnich testów z jego sześcioma zespołowymi kolegami, a także w symulatorze, aby poznał wszystkie nasze procedury. Ten weekend będzie nieocenioną lekcją dla całego zespołu”.

Alpine jest najlepszym spośród nowych producentów w sezonie 2024 WEC, zajmując czwarte miejsce po pierwszym wyścigu w Katarze.

Obecność Gounona w stawce to nie jedyna zmiana na liście zgłoszeń w stosunku do poprzedniej rundy. Zespół Cadillaca wystawi tylko dwóch kierowców z powodu konfliktu z wyścigiem IMSA na torze Long Beach, gdzie wystartuje Sébastien Bourdais.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Alpine Endurance Team

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze