Prolog WEC opóźniony

Dwudniowe testy przed sezonem 2024 Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC odbędą się bliżej pierwszego wyścigu niż pierwotnie planowano.

Prolog WEC był zaplanowany na sobotę i niedzielę, lecz część samochodów nie dotarła jeszcze na tor Lusail International Circuit w Katarze, uniemożliwiając zrealizowanie pierwotnego harmonogramu.

Wszystko przez „sytuację geopolityczną” w rejonie Kanału Sueskiego i Morza Czerwonego, gdzie ruch Huti zaczął atakować statki transportowe. Jeden z promów transportujących samochody zmienił trasę i zamiast dotrzeć bezpośrednio do Kataru, przybił do portu w Arabii Saudyjskiej. Stamtąd kontenery zostały przeładowane na ciężarówki i wyruszyły w 1500-kilometrową trasę do Dohy drogą lądową. Trwające już kilka miesięcy opóźnienia na tej trasie spotkały również organizatorów 24-godzinnego wyścigu w Dubaju, który musiał zostać opóźniony o tydzień.

Zgodnie z nowym harmonogramem, Prolog WEC odbędzie się w poniedziałek i wtorek. Pierwszego dnia zaplanowano trzy sesje: w godzinach 10:30-14, 16-19 i 20:30-0 polskiego czasu. We wtorek odbędzie się tylko jedna sesja w godzinach 11-15 polskiego czasu.

Zmiana harmonogramu oznacza, że zespoły będą miały tylko jeden dzień przerwy pomiędzy prologiem, a rozpoczęciem weekendu wyścigowego 1812 kilometrów Kataru.

Źródło: fiawec.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze