Vandoorne pojedzie Peugeotem w 6h Fuji

Stoffel Vandoorne zaliczy swój debiut w kategorii hipersamochodów podczas nadchodzącej rundy Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA WEC w Fuji. Belg zastąpi Nico Müllera w zespole Peugeota.

Vandoorne jest kierowcą rezerwowym Peugeota od sezonu 2023, zastępując w tej roli Jamesa Rossitera. Były zawodnik Formuły 1 startuje regularnie w Formule E dla marki DS, należącej do tego samego koncernu, co Peugeot.

Müller nabawił się kontuzji obojczyka podczas przerwy wakacyjnej, która wykluczyła go ze startu w kolejnej rundzie mistrzostw świata. Jak napisał w mediach społecznościowych: „Specjaliści doskonale zajęli się urazem i jestem już pełni w fazie rehabilitacji. Po konsultacji z lekarzami i zespołem, aby pozwolić na optymalne gojenie, zdecydowałem powstrzymać się od startu w kolejnej rundzie WEC w Fuji. Chociaż jestem bardzo rozczarowany, że muszę opuścić jeden wyścig, zrobię wszystko, aby wrócić silniejszym niż kiedykolwiek”.

Vandoorne dołączy do Loïca Duvala i Gustavo Menezesa w samochodzie #94. Będzie to pierwszy występ Belga w WEC od sezonu 2021, gdy pięciokrotnie stawał na podium w klasie LMP2 i zajął drugie miejsce na koniec sezonu. W prototypie czołowej klasy Vandoorne będzie ścigał się po raz pierwszy od 2019 roku.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze