Risi wystartuje w Le Mans, lecz w klasie GTE Am

Amerykański zespół Risi Competizione ogłosił połączenie sił z ekipą Keating Motorsports, w celu wystawienia pojedynczego Ferrari 488 GTE w klasie GTE Am wyścigu 24h Le Mans.

Zespół Bena Keatinga otrzymał automatyczne zaproszenie do występu we francuskim klasyku, ze względu na otrzymanie nagrody im. Boba Akina. Dla samego Keatinga będzie to już czwarty występ w Le Mans – ostatni miał miejsce w ubiegłym roku, za kierownicą prototypu LMP2 Riley.

„Jestem zaszczycony zdobyciem nagrody im. Akina” – powiedział Amerykanin. „To wspaniałe uczucie otrzymać automatyczne zaproszenie do Le Mans, bo w przeszłości występy tam nie przychodziły łatwo. Pierwszy raz jechałem tam Viperem, a kolejne dwa w LMP2. Mam wiele powodów, aby być podekscytowanym występem w GTE Am”.

„Prowadzę salon Mercedesa w Teksasie i takim samochodem ścigam się w IMSA, ale nie ma modelu dostępnego w specyfikacji GTE. Tak się składa, że Risi też ma salon samochodowy w Houston, więc miało to sens. Mam ogromny szacunek dla tego, co Risi zrobiło na torze i dla całego motorsportu. Mają ogromne doświadczenie w Le Mans i wiele sukcesów na swoim koncie, więc wydają się dobrym partnerem”.

„Będę »brązowym« kierowcą w ekipie, a Jeroen [Bleekemolen] »platynowym«. Wspaniale mi się z nim pracuje. Nasz »srebrny« kierowca nie jest jeszcze znany, mamy nadzieję ogłosić go wkrótce”.

Źródło: dailysportscar.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league