Marka Goodyear powróci do międzynarodowych wyścigów długodystansowych jako jeden z dostawców opon rywalizujących w sezonie 2019/2020 Długodystansowych Mistrzostw Świata, wliczając 24-godzinny wyścig Le Mans.

Amerykański producent, mający na swoim koncie czternaście zwycięstw w 24h Le Mans, od ponad roku pracuje nad oponami dla prototypów Le Mans, które zadebiutują w rywalizacji podczas sierpniowego wyścigu WEC na torze Silverstone. Poza oponami dla wyścigów, firma jednocześnie rozwija nową serię opon wyczynowych dla samochodów drogowych, wykorzystując sport jako platformę badawczą.

„Natura tych wyścigów sprawia, że wybór opon oraz strategia odgrywają kluczową rolę oraz stanowią wyzwanie dla naszego zespołu” – powiedział dyrektor ds. motorsportu Ben Crawley. „Motorsport to nadal jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportu na świecie, a także doskonała platforma do kontaktu z klientami. Na początku skupimy się na wyścigach długodystansowych, zanim wykorzystamy zdobytą w ten sposób wiedzę w innych typach rywalizacji”.

Choć nie zostało to ogłoszone, sugeruje się, że Goodyear zastąpi w WEC markę Dunlop.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Goodyear

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race