Brytyjski konstruktor Ginetta wydał oświadczenie, w którym poinformował, że nie zezwoli na start dwóch prototypów G60-LT-P1 w sobotnim wyścigu 6h Spa-Francorchamps. Oba auta miały występować w barwach zespołu TRSM Racing.

Brytyjski zespół pokonał tylko po jednym okrążeniu w każdej z trzech sesji treningowych i nie przystąpił do piątkowych kwalifikacji. Jak się okazuje, problem leży po stronie finansowej – zgodnie z informacjami przekazanymi przez Reuters, główny sponsor ekipy CEFC stał się przedmiotem postępowania w sprawie przestępstw finansowych popełnionych przy przejęciu rosyjskiej firmy paliwowej Rosneft.

W związku z tym, że wymagane płatności nie wpłynęły na konto Ginetty, brytyjski producent unieruchomił swoje prototypy do czasu ich uregulowania. Zespół twierdzi, że to jedynie chwilowy problem i oba auta pojawią się na starcie kolejnej rundy w Le Mans.

„Znaleźliśmy się w sytuacji, gdzie znakomity brytyjski zespół, dysponujący znakomitym zapleczem, dwoma najnowszymi prototypami LMP1 i mający opłacone wpisowe na sezon 2018/2019, nie może się ścigać wyłącznie z powodu braku płynności finansowej” – skomentował właściciel Ginetty Lawrence Tomlinson.

Źródło: ginetta.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race