Jak powiedział menedżer zespołu TRSM Racing Graeme Lowdon, był on zainteresowany zatrudnieniem Roberta Kubicy na nadchodzący sezon 2018/2019 Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Polski kierowca uczestniczył w dwóch testach prototypu LMP1 brytyjskiej ekipy – znanej dotychczas jako Manor – lecz jak poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej, nie zdecydował się na starty w WEC i skupi się na swojej roli kierowcy rozwojowego w ekipie Formuły 1 Williams.

„Gdyby chciałby się ścigać w WEC, z chęcią przyjęlibyśmy go do naszego zespołu” – powiedział Lowdon. „Jest dość zajęty w związku ze swoimi obowiązkami w Williamsie, zatem dodanie do tego programu WEC wiązałoby się dla niego z ogromem pracy”.

„Robert jest przyjacielem zespołu, pomógł nam podczas testów i daliśmy mu szansę wypróbować nasz samochód. Wciąż pracujemy nad składem kierowców i możliwe, że poznamy pierwsze szczegóły jeszcze przed Prologiem, aby ci kierowcy mogli uczestniczyć w teście”.

Oficjalne dni testowe WEC odbędą się w weekend 6-7 kwietnia we francuskim Le Castellet. Pierwszy wyścig sezonu będzie miał miejsce niecały miesiąc później na torze Spa-Francorchamps.

Źródło: motorsport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race