Zespół LMP1 Toyoty potwierdził wysłanie swojego zgłoszenia do udziału w sezonie 2018/2019 Długodystansowych Mistrzostw Świata, a także ogłosił swój skład kierowców.

Ekipa japońskiego producenta ponownie będzie wystawiać dwa egzemplarze prototypu TS050 Hybrid, który przez zimę został nieznacznie zmodyfikowany na potrzeby nowego sezonu.

Załoga nr 7 pozostanie w niezmienionym składzie – utworzą ją Mike Conway, Kamui Kobayashi oraz José María López. Do zespołu nr 8 dołączy z kolei dwukrotny mistrz świata F1 Fernando Alonso, który będzie ścigać się u boku Sébastiena Buemiego oraz Kazukiego Nakajimy.

Hiszpan – w ramach porozumienia z McLarenem – będzie reprezentować Toyotę podczas wszystkich rund WEC, które nie będą kolidować z kalendarzem F1. Na tę chwilę wyklucza to jego udział podczas wyścigu w Fuji, odbywającego się w ten sam weekend, co Grand Prix USA w Austin.

Zwycięzca pięciu wyścigów sezonu 2017 Anthony Davidson pozostanie w zespole jako kierowca rezerwowy i rozwojowy. Doradcą ekipy pozostanie z kolei dwukrotny zwycięzca Le Mans Alex Wurz.

„Nie mogę doczekać się, aby zobaczyć jak bardzo nasz zespół rozwinie się pod wpływem swoich doświadczeń w wyścigach długodystansowych, a także ile zyska dzięki doświadczeniu Fernando” – powiedział prezydent Toyoty Akio Toyoda. „Cały zespół jest podekscytowany możliwością rozwoju. Wspólnie z Fernando, damy z siebie wszystko podczas rund WEC oraz 24h Le Mans, aby pokonać konkurencję”.

Źródło: racingbytmg.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race