Dwukrotny mistrz świata Formuły 1 Fernando Alonso wystartuje w tegorocznym wyścigu 24 godziny Le Mans dla zespołu Toyoty oraz wybranych pozostałych rundach sezonu 2018/2019 Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Taką informację potwierdził dzisiaj zespół McLaren, dla którego Hiszpan startuje w Formule 1. Porozumienie z Toyotą mówi o występie Alonso we wszystkich rundach WEC, które nie będą kolidować z kalendarzem F1, co w tej chwili wyklucza obecność Hiszpana jedynie podczas wyścigu w Fuji, odbywającego się w ten sam weekend, co Grand Prix USA w Austin.

„Nigdy nie kryłem się z moim celem zdobycia »Potrójnej Korony Sportów Motorowych« – Grand Prix Monako, Indy 500 oraz 24h Le Mans. Próbowaliśmy swoich sił w Indy rok temu, ale się nie udało” – powiedział Alonso.

„W tym roku – dzięki McLarenowi – mam szansę wystartować i wygrać Le Mans. To ogromne wyzwanie i wiele może się nie udać, ale jestem przygotowany i nie mogę doczekać się, by przystąpić do walki”.

„Moje występy w WEC były możliwe dzięki dobremu zrozumieniu oraz silnych relacjach, jakie mam z McLarenem. Cieszę się, że mnie wysłuchali i wiedzą, ile to dla mnie znaczy. W żaden sposób nie będzie to ujmować mojemu głównemu programowi, jakim są występy w Formule 1. Celem na ten sezon jest bycie konkurencyjnym w każdym wyścigu i czuję, że jesteśmy bliscy osiągnięcia tego”.

Źródło: mclaren.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race