Brytyjski konstruktor Ginetta poinformował o odbyciu pierwszego testu przez prototyp G60-LT-P1, który ma rywalizować w klasie LMP1 Długodystansowych Mistrzostw Świata.

Swoje pierwsze kilometry pojazd pokonał w piątek, na pasie startowym lotniska Leeds East Airport w północnym Yorkshire. Za kierownicą zasiadł fabryczny kierowca marki Mike Simpson, a przejazdom przyglądali się przedstawiciele zespołu klienckiego TRS Manor.

„Widok modelu G60-LT-P1 zmierzającego po pasie startowym napawał nas dumą” – powiedział dyrektor techniczny Ginetty Ewan Baldry. „Cieszymy się, że pierwszy test przebiegł bez żadnych problemów, a wszystkie systemy spisywały się bez zarzutu. Możemy zatem przejść do kolejnego etapu, jakim jest dopracowywanie konstrukcji w czasie intensywnego programu testów”.

Pierwszy test prototypu odbył się zaledwie tydzień po jego oficjalnej prezentacji podczas targów w Birmingham: „Reakcje były niesamowite, a po rozpoczęciu testów zainteresowanie pojazdem, jego osiągami i potencjałem będzie tylko rosnąć. Jesteśmy podekscytowani tym, co czeka naszych klientów”.

TRS Manor jest pierwszym zespołem, który ogłosił zamiar wystawiania prototypu Ginetty w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Źródło: ginetta.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Wyniki

Partnerzy

rally and race