Znowu Shank, w GT różnie

A.J. Allmendinger po raz drugi był najszybszy w sesji testowej na torze Daytona. Ciekawie zrobiło się wśród pojazdów GT, gdzie w pierwszej piątce znalazł się Chevrolet Camaro oraz Audi R8 Grand-Am.

Trwająca zaledwie godzinę, popołudniowa dla Florydy sesja piąta to jedna z dwóch najkrótszych w tegorocznej odsłonie testu na Daytona – i ostatnia odbywająca się w sobotę za dnia. Drugi raz, najszybszym kierowcą okazał się być AJ Allmendinger, który już na dwóch pierwszych szybkich okrążeniach zaliczył czasy na poziomie 1:42,3. Pomimo starań, wyniki uzyskane na początku sesji nie pobili już ani konkurenci z Chip Ganassi Racing, ani koledzy z drugiego prototypu Riley od Michaela Shanka – z drugiej jednak strony, siedem pojazdów zaliczyło czas lepszy od 1:43.

Najbliżej Allmendingera znalazł się Memo Rojas, który jednak przez całą sesję musiał walczyć z konkurentami – m.in. Sébastienem Bourdais. Francuza udało mu się pokonać dopiero w połowie sesji – wtedy też, bardzo szybkie okrążenie zaliczył Christian Fittipaldi w Corvette nr 5 od Action Express Racing, dzięki czemu załoga ta ukończyła test jako czwarta. Piąte miejsce zajął Dane Cameron z Team Sahlen – a dopiero siódmy czas należał do Jamie McMurraya, który początkowo wydawał się sporym kłopotem dla kolegi z Chip Ganassi Racing.

W GT natomiast wydawało się, że dojdzie do niespodzianki – bardzo dobrze radził sobie Robin Liddell w Camaro ekipy Stevenson, przez dłuższy czas będąc na czele tej kategorii. Tuż przed końcem sesji, Liddella pobił jednak Michael Christensen w Porsche od Konrad Motorsport – na trzecie miejsce spychając Marco Holzera w Porsche od Alex Job Racing. W dodatku, w tym czasie czwarty czas zaliczył Christopher Haase w Audi nr 23 od APR, wprowadzając kolejnego producenta do pierwszej piątki.

Przez te dwa ataki pod koniec sesji, załoga Kuby Giermaziaka ukończyła ją jako szósta – znów dzięki postawie Seana Edwardsa. Ten zaliczył swój najlepszy czas w połowie sesji, wtedy będąc na miejscu trzecim – przed nim jednak był Sascha Maasen z Porsche nr 62, który ostatecznie wylądował jako piąty. W kategorii GX, niczym szczególnym staje się najlepszy wynik uzyskany przez Porsche Cayman ekipy Napleton Racing.

Wyniki sesji znajdziesz TUTAJ

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league