Nocna sesja dla Starworks

Sébastien Bourdais zaliczył najszybsze okrążenie podczas półtoragodzinnej, wieczornej sesji testowej na torze Daytona. Wśród pięciu czołowych Porsche kategorii GT najszybsza była załoga Konrad Motorsport.

Startując przy sztucznym oświetleniu, kierowcy obecni w ostatniej sobotniej sesji testowej mogli spróbować swoich sił w warunkach, w jakich za trzy tygodnie walczyć będą w regularnej rywalizacji. Najlepiej na tym tle okazał się wypaść Sébastien Bourdais w Rileyu ekipy Starworks – niecały kwadrans przed końcem, jako trzeci zszedł on poniżej granicy 1:43, pokonując czas Justina Wilsona z ekipy Michael Shank Racing. Wilson, owy czas zaliczył na początku sesji, jako pierwszy schodząc poniżej 1:43 – jednak ostatecznie wystarczyło mu to tylko na zajęcie trzeciego miejsca.

Drugi czas, pod sam koniec sesji uzyskał natomiast Dane Cameron z zespołu Team Sahlen – a czwarty zaliczył w połowie nocnego testu Stéphane Sarrazin w Corvette ekipy 8 Star Motorsports, na dalsze miejsca spychając m.in. dwa prototypy Chip Ganassi Racing. Te, z czasami powyżej 1:43 uzyskanymi przez Scotta Dixona i Scotta Pruetta na początku sesji, ukończyły ją na miejscach piątym (02) i szóstym (01) – a dopiero dwunasty był prototyp nr 60 ekipy Michael Shank Racing.

Grupę pojazdów GT po raz kolejny zdominowały Porsche – a wśród nich, po raz kolejny najlepszym był kierowca Konrad Motorsport. Nick Tandy uzyskał już na początku sesji czas 1:49,090 – drugie miejsce zajął natomiast Andy Lally z Magnus Racing, który w połowie testu pobił rezultat Marco Seefrieda z zespołu Snow Racing. W tym samym czasie, za Seefriedem pojawił się Spencer Pumpelly z ekipy Park Place Motorspots – a piątym ostatecznie został Anthony Lazzaro z Ferrari nr 69 ekipy AIM, wygrywając pojedynek z Robinem Liddellem z Camaro od Stevensona.

Siódmy czas zaliczył Bill Auberlen w BMW od Turner Motorsports, zamykając grupę wyników poniżej 1:50 – a ósmy Markus Winkelhock w Audi nr 13 od Rum Bum Racing. Sean Edwards po raz kolejny poprowadził załogę nr 30 Kuby Giermaziaka, tym razem jednak zaliczając tylko osiemnasty czas. Kategorię GX zwyciężył ponownie Porsche Cayman ekipy Napleton, przed siostrzanym pojazdem od BGB Motorsports i Mazdą 6 ekipy Mazdaspeed.

Wyniki sesji znajdziesz TUTAJ

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze