Innowacyjny prototyp DeltaWing, rozwijany pod marką Nissan, który wystartował w tegorocznym wyścigu 24 godziny Le Mans, powróci do ścigania podczas finałowej rundy Amerykańskiej Serii Le Mans na torze Road Atlanta.

Innowacyjna konstrukcja, zrywająca z ogólną koncepcją budowy samochodu sportowego wywołała ogromne zainteresowanie w Le Mans, mimo iż po kolizji z prototypem Toyoty, DeltaWing odpadła z rywalizacji.

Wystawiane przez Highcroft Racing przy dużym udziale RML auto pojawi się na starcie 1000-milowego klasyka - 15. edycji Petit Le Mans na torze Road Atlanta, która odbędzie się 20 października. Tegoroczny wyścig nie będzie jedynie finałem Amerykańskiej Serii Le Mans, ale także jej europejskiego odpowiednika. Gwarantuje to ogromne emocje, gdy na torze pojawią się takie marki jak Mazda, Honda, Toyota, Ferrari, Porsche, BMW, Lotus i Chevrolet.

"Pojawienie się DeltaWing na starcie Petit Le Mans pokazuje odzwierciedla wizję i determinację, by wpłynąć na przyszłość wyścigów samochodów sportowych", powiedział prezydent ALMS Scott Atherton."Uczestnictwo tego pojazdu to przykład innowacji i rewolucyjnej technologii w wyścigach samochodowych".

Zespół wierzy, że 1000-milowe Petit Le Mans to idealny wyścig dla DeltaWing, nie tylko by dać fanom finisz wyścigu, jaki sobie wymarzyli, ale również pokazać swoje możliwości na tradycyjnym torze wyścigowym, zupełnie innym od bardzo szybkiego toru Le Mans, który obejmuje drogi publiczne.

"Zgłoszenie DeltaWing do Petit Le Mans dodaje kolejny ekscytujący element do tegorocznego niesamowitego wyścigu", powiedział szef Road Atlanta Geoff Lee. "DeltaWing to z pewnością jeden z najbardziej innowacyjnych samochodów wyścigowych w historii i jesteśmy dumni, że jego debiut w Ameryce odbędzie się w Road Atlanta. Otwarty padok pozwoli fanom na przyjrzenie się z bliska DeltaWing jak i ich rywalom".

Samochód poprowadzą aktualny mistrz ILMC w klasie LMP2 Lucas Ordoñez i mistrz klasy LMPC Amerykańskiej Serii Le Mans Gunnar Jeannette.

Źródło: RoadAtlanta.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze