Kevin Estré zdobywa pole position

Kevin Estré wygrał finałową sesję kwalifikacyjną do wyścigu 24h Nürburgring. Kierowca McLarena nr 66 pokonał Maxime Martina z Marc VDS i Christiana Mamerowa z Phoenix Racing.

To zaskakujące – ale McLareny ekipy Dörr Motorsport po prostu zdominowały tegoroczne sesje kwalifikacyjne do wyścigu 24h Nürburgring. Wpierw, niespodziewanym liderem kwalifikacji okazał się być Rudi Adams, w McLarenie nr 69 pokonując faworyzowane Audi, BMW i Mercedesy – a w finałowej sesji Top 30, bezwzględnym dla konkurentów okazał się być Kevin Estré, ustanawiając nowy rekord imprez na kultowej, 25-kilometrowej pętli.

Wynikiem 8:10.921, Francuz o 2,5 sekundy pokonał Maxime Martina z faworyzowanej załogi BMW nr 25 ekipy Marc VDS – a o ponad 3 sekundy Christiana Mamerowa, który w finale kwalifikacji reprezentował Audi nr 4. Tu można by się spierać, czy lepsi od Estré mogliby być René Rast lub Christopher Haase – z drugiej strony, różnica 2 miejsc na starcie 24-godzinnego wyścigu znaczyć będzie niewiele.

W jednej linii z Audi nr 4, w sobotę wystartuje Mercedes nr 14 ekipy Black Falcon – to za sprawą Adama Christodoulou, który o 0,2 sekundy przegrał rywalizację z Mamerowem. Kolejne dwa miejsca należeć będą do BMW nr 19 od Team Schubert i Audi nr 3 od Phoenix Racing – Dirk Werner i Frank Stipper uzyskali niemal identyczne rezultaty, różniące się o zaledwie 0,02 sekundy.

Z siódmym wynikiem Andreasa Simonsena, właśnie z tej pozycji wystartuje do walki obrońca ubiegłorocznego zwycięstwa, załoga Mercedesa nr 1 od Black Falcon – obok niego pojawi się natomiast Audi nr 502 od Audi Race Experience, obecne tu za sprawą Pierra Kaffera. Czołową dziesiątkę zamkną dwa pojazdy spoza Niemiec – dziewiąty czas uzyskał Stefan Mücke w Aston Martinie, a dziesiąty był Alex Buncombe w Nissanie nr 80.

Poza pierwszą dziesiątką znaleźli się m.in. Jens Klingmann z BMW nr 20 od Team Schubert, Nick Catsburg z nr 26 od Marc VDS czy Michael Krumm z Nissana nr 30 od GT Academy RJN – a osiemnasty czas uzyskał reprezentant załogi nr 69, autor najlepszego czasu pierwszej części kwalifikacji Rudi Adams. McLaren przegrał z siostrzanym liderem różnicą 7,3 sekundy – pozostając jednak wśród faworytów wyścigu.

24-godzinna rywalizacja rozpocznie się w sobotę o godzinie 16:00.