Komentarze kierowców po wyścigu na Czeskim torze Brno.

Alessandro ZANARDI

„Wczasie wyścigu WTCC zawsze wiele się dzieje. Czasem idzie po twojej myśli czasem nie – dziś wszystko było tak jak chciałem. Na pierwszym zakręcie zrobił się straszny bałagan, na szczęście udało mi się wyjść bez szwanku. Po wznowieniu wyścigu Gabriele Tarquini nawet nie próbował mnie blokować, została jeszcze kwestia samochodu – miałem chyba najlepszy co bardzo mi pomogło.”

Sergio HERNÁNDEZ

„Kiedy zaczynałem miałem nadzieje że auto będzie dobrze ustawione, nie było przez co miałem problem z rytmem i na paru zakrętach. Jednak zespół ciężko pracował, dzięki czemu wspólnie z Zanardim zdobyliśmy punkty dla BMW. Zawsze jest trudno wyprzedzić Porteiro, do tego ścigały mnie dwa SEAT-y więc nie miałem wyboru.”

Jörg MÜLLER

„Auto sprawowało się świetnie przez cały wyścig. Na samym początku wyścigu myślałem że dla mnie to już koniec ponieważ na pierwszym zakręcie było straszne zamieszanie. Zwolniłem aby nie uszkodzić auta, gdy wyjechałem z zakrętu byłem jedenasty. Myślę, że miał bym problemy aby dojechać na pierwszej pozycji, ale i tak było dobrze. Gdy się obejrzałem wszyscy byli daleko za mną.”

Yvan MULLER

„Start w pierwszym wyścigu Rydell mnie uderzył przez co spadłem na piąta pozycje, następnie na ósmą. W drugim wyścigu auto było lepiej ustawione, niestety BMW było nie do pobicia przez co dojechałem na drugiej pozycji. Myślałem że wyjadę z Brna bez pozycji lidera w kwalifikacjach, na szczęście udało się utrzymać prowadzenie z czego jestem bardzo szczęśliwy.”

Gabriele TARQUINI

„Moje tempo nie było dobre żeby konkurować z BMW przez co wyścig był bardzo ciężki. Chciałem zdobyć jak najwięcej punktów więc przecie miejsce było marzeniem. Szczęśliwie ominąłem zamieszanie na pierwszym zakręcie co dało mi drugie miejsce. Punkty zdobyte w Brnie zawdzięczamy świetnej przyczepności przednich kół.”

Tiago MONTEIRO

„Nie spodziewaliśmy się zdobycia tak wielu punktów. Zdobyliśmy je dzięki błędom popełnianym przez innych kierowców. Wyczekuje wyścigu w moim rodzinnym Porto. Bardzo ciężko pracujemy nad ustawieniami, chcemy zdobyć jak najwięcej punktów.”

Félix PORTEIRO

„Dziś w rankingu kierowców niezależnych przybyło mi 44 punkty z czego jestem bardzo zadowolony. Myślałem że będę wstanie skończyć na minimum trzeciej pozycji, ale Monteiro był szybszy a zdobycie punktów było dla nas bardzo ważne, więc postanowiliśmy nie ryzykować.”

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Agata Kurek
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?

Partnerzy

rally and race