Pierwsze zwycięstwo Fellera w DTM

Ricardo Feller odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Deutsche Tourenwagen Masters na torze Imola. Startujący z pole position debiutant pokonał w niedzielnym wyścigu Deva Gore’a i Marco Wittmanna.

Szwajcar utrzymał za sobą Felipe Fragę, który próbował objechać zdobywcę pole position w pierwszym zakręcie. Za nimi, Maro Engel wyprzedził Wittmanna, awansując na trzecią pozycję, a Nick Cassidy i Luca Stolz objechali Fabio Scherera w walce o piąte i szóste miejsce.

Już na pierwszym okrążeniu doszło do incydentu, w którym Maximilian Buhk przestrzelił hamowanie do szykany Villeneuve’a i uderzył w Laurensa Vanthoorne’a, kończąc wyścig obu z nich.

Feller utrzymywał prowadzenie do końca pierwszego okrążenia, kiedy to popełnił błąd i zahaczył kołem o pobocze na wyjeździe z ostatniego zakrętu Rivazza. Fraga natychmiast to wykorzystał i objął prowadzenie na prostej startowej.

Punktem zwrotnym wyścigu był samochód bezpieczeństwa, który wyjechał na tor po kolizji Rolfa Ineichena z Thomasem Preiningiem w kompleksie Rivazza. W tym samym czasie z wyścigu odpadł René Rast, który przebił prawą tylną oponę.

Samochód bezpieczeństwa pozostawał na torze przez sześć okrążeń, a w tym czasie otwarte zostało okno serwisowe. Prawie cała stawka zdążyła przejechać obok wjazdu do alei serwisowej przed upływem 10 minut wyścigu – wyjątkiem był jednak Dev Gore, który po wcześniejszym przebiciu opony musiał gonić stawkę i dotarł do alei serwisowej akurat w momencie jej otwarcia i mógł odbyć obowiązkową zmianę opon jako pierwszy.

Na kolejnym okrążeniu w boksach pojawiła się większość stawki, a na koniec siódmego kółka już niemal wszyscy mieli pit-stop za sobą. Jako jedyni w alei serwisowej nie pojawili się Nick Cassidy, Dennis Olsen i Arjun Maini, który co prawda zmienił opony, ale przed upływem 10 minut.

Tuż po wznowieniu wyścigu odpadł z niego dotychczasowy lider. Fraga zderzył się z Lucasem Auerem w pierwszej szykanie i przebił prawą tylną oponę, przez co musiał wycofać się z rywalizacji. Na prowadzeniu był w tym czasie jego zespołowy kolega Cassidy, za którym plasowali się Olsen i Gore. Feller zdołał szybko wyprzedzić Mainiego i choć Hindus chwilowo odzyskał jeszcze czwartą lokatę, to na dłuższą metę nie mógł rywalizować z kierowcą Audi.

Na 14. okrążeniu Feller wyprzedził Gore’a na dojeździe do zakrętu Piratella i objął prowadzenie, gdy Cassidy i Olsen zjechali w końcu do boksów na koniec 20. okrążenia. Kierowca Abt Sportsline kontrolował od tego momentu rywalizację i dojechał do mety z przewagą prawie dwóch sekund nad resztą stawki, odnosząc swoje pierwsze w karierze zwycięstwo.

Pierwsze podium wywalczył natomiast Gore, który pewnie utrzymywał drugą lokatę, niewzruszony ścigającym go Lucasem Auerem – kierowca Mercedesa-AMG nie tylko nie zdołał zaatakować Amerykanina, ale w samej końcówce stracił miejsce na podium na rzecz Marco Wittmanna w szykanie Villeneuve'a.

Za Auerem, na piątej pozycji uplasował się lider klasyfikacji generalnej Sheldon van der Linde, za którym dojechał jego zespołowy kolega Philipp Eng. Punktowaną dziesiątkę uzupełnili Maro Engel, Nico Müller, Maximilian Götz i Mirko Bortolotti.

Kolejna runda DTM odbędzie się na początku lipca na torze Norisring.

PNrKierowcaZespół Rezultat
17
Ricardo Feller
Abt Sportsline33 okr.
212
Dev Gore
Team Rosberg+ 1,873
311
Marco Wittmann
Walkenhorst Motorsport+ 3,188
422
Lucas Auer
Mercedes-AMG Team Winward+ 4,064
531
Sheldon van der Linde
Schubert Motorsport+ 4,353
625
Philipp Eng
Schubert Motorsport+ 4,651
788
Maro Engel
Mercedes-AMG GruppeM Racing+ 5,286
851
Nico Müller
Team Rosberg+ 8,870
91
Maximilian Götz
Mercedes-AMG Team Winward+ 9,395
1063
Mirko Bortolotti
GRT Grasser Racing Team+ 9,807
1150
Timo Glock
Ceccato Racing+ 11,692
124
Luca Stolz
Mercedes-AMG Team HRT+ 12,386
133
Kelvin van der Linde
Abt Sportsline+ 13,328
1410
Esteban Muth
Walkenhorst Motorsport+ 16,823
1555
Mikaël Grenier
Mercedes-AMG GruppeM Racing+ 17,158
166
Alessio Deledda
GRT Grasser Racing Team+ 27,781
1737
Nick Cassidy
Red Bull AlphaTauri AF Corse+ 32,132
1836
Arjun Maini
Mercedes-AMG Team HRT+ 45,081
NSK66
Marius Zug
Attempto Racing
NSK27
David Schumacher
Mercedes-AMG Team Winward
NSK85
Clemens Schmid
GRT Grasser Racing Team
NSK94
Dennis Olsen
SSR Performance
NSK74
Felipe Fraga
Red Bull AlphaTauri AF Corse
NSK33
René Rast
Abt Sportsline
NSK19
Rolf Ineichen
GRT Grasser Racing Team
NSK24
Thomas Preining
KÜS Team Bernhard
NSK92
Laurens Vanthoor
SSR Performance
NSK18
Maximilian Buhk
Mercedes-AMG Team Mücke

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze