Loeb testował Ferrari

Jak donosi portal Endurance-Info, włoski zespół AF Corse testował na torze Spa-Francorchamps z udziałem trzech samochodów. Do etatowych kierowców Deutsche Tourenwagen Masters miał dołączyć Sébastien Loeb.

Na belgijskim torze we wtorek i w środę odbywają się prywatne testy z udziałem prototypów LMP2 i LMP3 oraz samochodów GT. AF Corse pojawiło się z trzema samochodami – dwoma oklejonymi w barwy Red Bulla i AlphaTauri dla Felipe Fragi i Nicka Cassidy’ego oraz jednym zupełnie białym, którym pierwszego dnia miał jeździć Loeb.

Niemieckie media spekulują, że 9-krotny rajdowy mistrz świata przygotowuje się do swojego debiutu w DTM już podczas inauguracyjnej rundy sezonu 2022 w Portimão. Będzie to jeden z dwóch wyścigów, które Cassidy opuści ze względu na swoje starty w Formule E.

Red Bull jak dotąd nie ogłosił, kto będzie zastępował Nowozelandczyka i odmówił komentarza w sprawie kandydatury Loeba. Francuz wypowiadał się pozytywnie o niemieckiej serii już dziesięć lat temu, a od tamtej pory zdobył doświadczenie w jeździe samochodami GT3 – m.in. Ferrari.

Pierwszy wyścig sezonu 2022 DTM odbędzie się dokładnie za miesiąc, 30 kwietnia.

Źródło: endurance-info.com, motorsport-total.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1