Sébastien Loeb wystartuje podczas inauguracji DTM

9-krotny rajdowy mistrz świata Sébastien Loeb zaliczy swój debiut w Deutsche Tourenwagen Masters podczas inauguracji sezonu 2022 na torze w Portimão. Francuz zastąpi Nicka Cassidy’ego w zespole Red Bull AlphaTauri AF Corse.

O możliwości gościnnego występu Loeba w DTM pisaliśmy w ubiegłym tygodniu, gdy został on zauważony podczas testów na torze Spa-Francorchamps. Teraz wiadomo już oficjalnie, że Francuz poprowadzi biało-granatowe Ferrari przynajmniej w jednej z tegorocznych rund.

„Przez całą moją karierę, zawsze lubiłem przenosić się pomiędzy dyscyplinami” – powiedział Loeb. „DTM to słynne mistrzostwa i gdy pojawiła się okazja wzięcia w nich udziału, oczywiście ją wykorzystałem. To ekscytujące wyzwanie, bo styl jazdy jest zupełnie inny. Będę się ścigać ze specjalistami w tych wyścigach, a mój ostatni start w aucie GT3 miał miejsce dawno temu. Moim celem będzie jak najszybciej znaleźć rytm i wykorzystać moje doświadczenie, aby przekazać zespołowi dobre wskazówki co do ustawienia samochodu. Wiem, że nie będzie łatwo, ale te samochody dają dużo frajdy z jazdy. To szybkie, przyjemne auta, więc nie mogę się doczekać”.

Podobnie jak w ubiegłym roku, wspierany przez Red Bulla zespół AF Corse będzie wystawiać dwa egzemplarze Ferrari 488 GT3. Auto w barwach producenta napojów energetycznych poprowadzi przez cały sezon Felipe Fraga, a jego partnerem podczas większości rund będzie Nick Cassidy. Nowozelandczyk będzie łączyć występy w DTM ze startami w Formule E, przez co opuści dwie rundy – poza inauguracją sezonu w Portugalii, będzie nieobecny także podczas weekendu na torze Norisring. Zespół sugerował początkowo, że będzie mieć wtedy innego zastępcę.

Źródło: dtm.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1