GruppeM wystawi drugi samochód w DTM

Jedyny pozaeuropejski zespół w Deutsche Tourenwagen Masters – zarejestrowany w Hong Kongu GruppeM Racing – zapowiedział wystawienie dwóch samochodów w sezonie 2022.

„Po znakomitym pierwszym roku nowej DTM, z radością i podekscytowaniem przystąpimy do sezonu 2022 z dwoma Mercedesami-AMG GT3” – powiedział dyrektor operacyjny Andy Smith. „Wspaniale było widzieć tak wyrównane i ekscytujące wyścigi w sezonie 2021, tym bardziej, że mogliśmy znów zobaczyć kibiców i czerpać energię z pełnych trybun. DTM doskonale wpisuje się w nasze plany i nie możemy doczekać się walki o tytuł z dwoma samochodami w stawce”.

Zespół GruppeM Racing znany jest przede wszystkim ze swoich występów w Azji, gdzie wygrał m.in. 10h Suzuka i Puchar Świata GT w Makau. W ostatnich latach ekipa poszerzyła swoje portfolio o Intercontinental GT Challenge, a DTM to pierwszy program skupiony na kontynencie europejskim. Kierowcą zespołu w sezonie 2021 był Daniel Juncadella, który wywalczył podium na Nürburgringu i zajął 9. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Źródło: sportscar365.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league