Marko: Van der Linde powinien być zawieszony

Konsultant ds. motorsportu Red Bulla Helmut Marko zabrał głos w sprawie kolizji pomiędzy Kelvinem van der Linde i Liamem Lawsonem na starcie ostatniego wyścigu sezonu Deutsche Tourenwagen Masters. Austriak uważa, że w Formule 1 Afrykanin zostałby już zawieszony za swoje manewry.

Kierowca Audi agresywnie zaatakował Lawsona w pierwszym nawrocie niedzielnego wyścigu, wyjeżdżając przy tym poza tor. Van der Linde przejechał przez krawężnik, po czym uderzył w koło Ferrari Lawsona, uszkadzając jego zawieszenie. Pretendent do tytułu mistrzowskiego nie otrzymał kary za spowodowanie kolizji, a jedynie za niebezpieczny powrót na tor.

„Skoro sędziowie uznali to za niecelowe, nie mają kwalifikacji, aby decydować w takich mistrzostwach” – skomentował sytuację Marko. „Nie może być takich błędów. Kelvin van der Linde postradał zmysły i nie był to pierwszy raz. Wjechał w tył Liama na Hockenheim, a później chciał wyeliminować Mercedesa. Dla mnie to niesportowe zachowanie, które powinno się spotkać z odpowiednimi konsekwencjami”.

Były kierowca Formuły 1 uważa, że DTM nie ma narzędzi do karania recydywistów: „Czy jest tam system punktów karnych? Taki zawodnik powinien być zawieszony. W Formule 1 dostałby tyle punktów karnych, że by tego nie uniknął”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league